zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ekopublika ocení nejlepší články o životním prostředí

03.10.2017
Ekologické vzdělání a výchova
Ekopublika ocení nejlepší články o životním prostředí

Cena za environmentální publicistiku Ekopublika bude již brzy znát svého vítěze. Ten bude vyhlášen 5. října 2017 ve 14 hodin v Brně v rámci národní konference Pět oken do ekovýchovy. Odborná porota vybrala z nominovaných textů celkem šest textů publikovaných v roce 2016, jen jeden si však může odnést hlavní cenu.

Z celkem 16 článků, jež prošly podmínkami nominace, vybrala odborná porota šest nejlepších textů, z nichž jeden si odnese hlavní cenu. Tu předá biolog, odborník v oblasti životního prostředí a bývalý ministr životního prostředí Ladislav Miko. Vítěz si kromě věcných cen odnese také finanční odměnu 10 000 Kč, kterou věnuje Nadace Veronica.

V soutěži se sešly texty vysoké kvality. ,,Nalezneme mezi nimi různá témata zpracovaná různým způsobem - od odborně vyargumentované publicistiky akademických pracovníků až po populárněji pojaté příspěvky či rozhovory. Obsahové rozpětí sahá od lokálních témat (krajinná urbanistika, šetrný chov zvířat, odsun brněnského nádraží, sporná přehrada na Berounce a podobně) přes problematiku v celostátním měřítku (Šumava a otázka národních parků, kontroverzní idea kanálu Dunaj-Odra-Labe, toxicita prostředí, třídění odpadů) až po principiální témata nadnárodní (cyklická ekonomika, komplexní pohled na dopad produkce palmových olejů)," uvádí Jiří Plocek, jeden z iniciátorů vzniku ocenění Ekopublika.

1. ročník Ceny za environmentální publicistiku společně vyhlásily Kulturní noviny a Nadace Veronica ve spolupráci s Lipkou - školským zařízením pro environmentální vzdělávání a Katedrou environmentálních studií FSS MU. Smyslem ocenění je podpořit a zviditelnit tvorbu a publikování environmentálně zaměřených textů v českém tisku, ohodnotit jejich přínos pro osvětu široké veřejnosti a přitáhnout větší pozornost čtenářů k environmentální problematice. Do soutěže mohly být letos zahrnuty texty publikované v denním a týdenním tisku, další ročník, do něhož bude možné posílat nominace již od poloviny října, již obsáhne i internetová média.

Slavnostní vyhlášení ceny Ekopublika:

Termín a čas konání: 5. října 2017, 14 hod.

Místo konání: rektorát Vysokého učení technického v Brně (Novobarokní aula - Antonínská 1)

www.ekopublika.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí