zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

TextilEco a.s. již po třetí pořádá Týden pro UNICEF

17.10.2017
Recyklace
TextilEco a.s. již po třetí pořádá Týden pro UNICEF

Společnost TextilEco a.s., která se zaměřuje na sběr nepotřebného oblečení, i tento podzim spolupracuje s UNICEF Česká republika na společné kampani. Týden pro UNICEF probíhá od 16. 10. do 21. 10. 2017 ve třech prodejnách Genesis v Praze. Během tohoto týdne věnuje TextilEco a.s. jednu čtvrtinu z každého prodaného výrobku na podporu vzdělávacích programů UNICEF pro děti v nejchudších zemích světa.

Společnost TextilEco a.s., provozovatel sítě obchodů Genesis, znovu navazuje na spolupráci s UNICEF Česká republika, které od května 2016 poskytla finanční dar v celkové výši 574 913 Kč. Aktivitám UNICEF je společnost TextilEco a.s. dlouhodobě nakloněna. Během informační kampaně Týden pro UNICEF jsou přímo podpořeny jejich aktivity, TextilEco a.s. tak přispívá k rozšiřování povědomí o UNICEF mezi českou veřejností. Během tohoto týdne putuje celkem 25 % z ceny každého zakoupeného kusu v pražských prodejnách Genesis na podporu vzdělávacích programů UNICEF.

Anna Smolíčková z TextilEco a.s. k akci dodává: ,,Domnívám se, že kampaň bude úspěšná a má velký potenciál do budoucna. V průběhu první kampaně byla veřejnost překvapena, při druhé kampani byla zvědavá a dnes registrujeme touhu lidí se aktivně zapojit a pomáhat."

UNICEF (Dětský fond OSN) vznikl bezprostředně po 2. světové válce v roce 1946. Jejich programy zajistily přežití celé generace dětí v poválečné Evropě, včetně tehdejšího Československa. Od počátku směřuje UNICEF pomoc do zemí, kde je situace dětí nejhorší. Trvale působí ve všech krizových oblastech světa - v Sýrii, Iráku, Jižním Súdánu nebo Severní Koreji. Jejich programy cílí na trvalé odstranění příčin problémů a intenzivně spolupracují s místními komunitami a dobrovolníky, aby byla pomoc co nejefektivnější.

Cílem společnosti TextilEco a.s. je sběr použitých oděvů, obuvi, hraček i bytového textilu. Ve spolupráci s městy, obcemi a soukromými společnostmi tyto věci vracejí různou formou zpět lidem k opětovnému použití. Řadu let tak dávají lidem možnost, aby se dobrovolně podíleli na snižování objemu odpadů, který každý z nás denně vytváří. Díky své činnosti se podílejí na snižování uhlíkové stopy. Smysluplně prodlužují životní cyklus oděvů, jelikož se nemusejí znovu vyrábět. S nadšením podporují neziskové projekty informující o tom, že lidé nemusí být lhostejní k nepotřebným věcem.

,,Všechno, s čím společnost TextilEco a.s. pracuje, je v první řadě nevyčerpatelný zdroj energie. Zasluhuje ale nekonečnou údržbu, úctu a pokoru při své správě. Jen tak se mohou nepotřebné věci od lidí vrátit zpět do společnosti těm lidem, kterým budou opět pomáhat a přinášet radost a nadšení," dodává Anna Smolíčková.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí