zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

PRIORITA: POSLEDNÍ MILIARDY NA KANALIZACE, VĚDCI O DEŠŤOVÉ VODĚ A BATERIE Z LISTÍ

19.10.2017
Voda
Energie
PRIORITA: POSLEDNÍ MILIARDY NA KANALIZACE, VĚDCI O DEŠŤOVÉ VODĚ A BATERIE Z LISTÍ

Říjnové vydání přináší informace o zřejmě poslední možnosti, jak čerpat miliony korun na výstavbu kanalizací a čistíren odpadních vod v obcích. Pokud o tak velké investici uvažujete, je nejvyšší čas na přípravu. Vedle přehledného shrnutí si přečtěte rozhovor s naší odbornicí, která radí, jak se vyhnout nejčastějším chybám a na co nezapomenout v žádosti o dotaci.

Dešťová voda je velkým tématem nejen u nás. Vědci z celého světa se sešli na pražské konferenci, kde si vyměnili poznatky o způsobech a metodách využití srážkové vody ve městech. Přinášíme ochutnávku z konference a rozhovor se dvěma odborníky. Dozvíte se od nich například, že srážková voda má velký potenciál, zvláště v době změn klimatu.

V pravidelné rubrice Úspěšný projekt jsme nakoukli do moravské vinařské obce Vrbice, kde se před pár lety rozhodli vybudovat kanalizaci a čistírnu odpadních vod a kde náročný projekt dobře zvládli. Odměnou je jim čistá voda v říčkách v okolí obce a přínos pro životní prostředí. Pokud budete mít cestu kolem, určitě se ve Vrbici zastavte, místní vinaři mají co nabídnout. Na stejné stránce najdete i fotografické srovnání dalšího úspěšného projektu z Hradce Králové, kde se porovnávají fotky z doby a před a po realizaci.

Auta na elektřinu, elektromobilita a baterie patří k horkým trendům současnosti. Nahlédli jsme do zahraničí, kde pracují na výrobě baterií z citronů, banánových slupek nebo listí. A na stránce Technologie se dozvíte, že se dá využívat opravdu každý odpad.

Priorita 10/2017

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí