zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přijďte se rozloučit s hejny tažných ptáků!

27.10.2017
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Přijďte se rozloučit s hejny tažných ptáků!

Již tradičně pořádá regionální pracoviště Východní Čechy s východočeskou pobočkou České společnosti ornitologické v den výlovu Bohdanečského rybníka 28.10. akci pro veřejnost Loučení s ptáky.

V letošním roce navíc ve spolupráci s podnikem Lesy ČR, který připravil zejména pro mladší účastníky zábavné úlohy lesní pedagogiky.

Na jednom ze stanovišť podél cesty k ptačí pozorovatelně seznámí pracovníci krajského úřadu návštěvníky se současnou podobou ochrany přírody v Pardubickém kraji.

Hlavními protagonisty dne se však stanou živí ptáci.

K vidění bude jejich kroužkování spojené se zasvěceným výkladem, sokolnická ukázka mořského orla, volavky popelavé a čápa bílého. Stativovými dalekohledy bude možné pozorovat desítky volavek bílých, stovky divokých hus a mnoho dalších druhů vodních ptáků. S trochou štěstí půjde zahlédnout i mořského orla nebo jeřáby popelavé.

,,Pro letošní ročník jsme připravili nové naučné panely s gravírovanými siluetami některých ptačích druhů nainstalované v pozorovatelně na Polákově poloostrově," láká k návštěvě Vlastimil Peřina z regionálního pracoviště AOPK ČR.

Akce vhodná pro rodiny s dětmi se koná od 9 do 12 hod. na Polákově poloostrově poblíž hráze Bohdanečského rybníka, kde ve stejný čas probíhá tradiční výlov.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí