zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přijďte se rozloučit s hejny tažných ptáků!

27.10.2017
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Přijďte se rozloučit s hejny tažných ptáků!

Již tradičně pořádá regionální pracoviště Východní Čechy s východočeskou pobočkou České společnosti ornitologické v den výlovu Bohdanečského rybníka 28.10. akci pro veřejnost Loučení s ptáky.

V letošním roce navíc ve spolupráci s podnikem Lesy ČR, který připravil zejména pro mladší účastníky zábavné úlohy lesní pedagogiky.

Na jednom ze stanovišť podél cesty k ptačí pozorovatelně seznámí pracovníci krajského úřadu návštěvníky se současnou podobou ochrany přírody v Pardubickém kraji.

Hlavními protagonisty dne se však stanou živí ptáci.

K vidění bude jejich kroužkování spojené se zasvěceným výkladem, sokolnická ukázka mořského orla, volavky popelavé a čápa bílého. Stativovými dalekohledy bude možné pozorovat desítky volavek bílých, stovky divokých hus a mnoho dalších druhů vodních ptáků. S trochou štěstí půjde zahlédnout i mořského orla nebo jeřáby popelavé.

,,Pro letošní ročník jsme připravili nové naučné panely s gravírovanými siluetami některých ptačích druhů nainstalované v pozorovatelně na Polákově poloostrově," láká k návštěvě Vlastimil Peřina z regionálního pracoviště AOPK ČR.

Akce vhodná pro rodiny s dětmi se koná od 9 do 12 hod. na Polákově poloostrově poblíž hráze Bohdanečského rybníka, kde ve stejný čas probíhá tradiční výlov.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
28
8. 2018
28.8.2018 - Seminář, školení
Olomouc
Ekotoxikologicke centrum Bratislava, s.r.o.
3
9. 2018
3-4.9.2018 - Konference
Bratislava, Ministerstvo hospodárstva SR
INISOFT s.r.o.
4
9. 2018
4.9.2018 - Seminář, školení
Praha, hotel Globus
INISOFT s.r.o.
5
9. 2018
5.9.2018 - Seminář, školení
Olomouc, ibis Olomouc Centre
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí