zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 8: Nová studie Možnosti udržitelné spotřeby

02.11.2017
Obec, město
Obecné
Praha 8: Nová studie Možnosti udržitelné spotřeby

Městská část Praha 8 se snaží naplňovat cíle udržitelného rozvoje a také proto si nechala zpracovat studii Možnosti udržitelné spotřeby. Studii vypracovala Ekumenická akademie s Ministerstvem práce a sociálních věcí. Praze 8 slouží jako nástroj pro zavádění společensky odpovědných aspektů v nákupních procesech úřadu.

,,Tato studie představuje první krok na cestě k systematickému zadávání veřejných zakázek na Úřadě městské části Praha 8. Chceme, aby byly veřejné finance využity ve prospěch ekologicky šetrných produktů, na podporu znevýhodněných, podporu lokální ekonomiky anebo naopak férového obchodu s tzv. rozvojovými zeměmi," říká zástupce starosty Prahy 8 Petr Vilgus.

MČ Praha 8 se v listopadu roku 2016 stala první fairtradovou městskou částí v Praze, ve stejném roce se stala členem Národní sítě Zdravých měst ČR. Realizuje také program Zdravé město a místní Agenda 21, v rámci kterého usiluje o udržitelný rozvoj nejen na území městské části.

Aktuální studie mimo jiné poskytuje úřadu právní jistotu při odpovědném zadávání, analýzu současné nákupní praxe a doporučení, jak implementovat odpovědné zadávání veřejných zakázek.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí