zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma CZ SVAZIKO VYŠKOV vypouštěla odpadní vody s vyšším znečištěním, než měla povoleno. Dostala už třetí pokutu

14.11.2017
Voda
Šlendryján
Firma CZ SVAZIKO VYŠKOV vypouštěla odpadní vody s vyšším znečištěním, než měla povoleno. Dostala už třetí pokutu

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Brně uložili už třetí pokutu, tentokrát 120 tisíc korun, společnosti CZ SVAZIKO VYŠKOV s.r.o. Firma ze své galvanovny ve Vyškově vypouštěla odpadní vody s vyšším znečištěním, než měla povoleno. Dopustila se tak porušení zákona o integrované prevenci.

,,Při kontrole jsme zjistili, že provozovatel překročil stanovené limity například pro zinek v odpadních vodách. Jednalo se o opakované porušení podmínek integrovaného povolení při vypouštění odpadních vod z neutralizační stanice," uvedl Jindřich Mikeš, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP v Brně.

Za podobná pochybení uložili inspektoři provozovateli galvanovny už v roce 2014 pokutu 60 tisíc korun. V březnu 2017 poté další pokutu 70 tisíc korun.

Po poslední kontrole ČIŽP provozovatel galvanovny začal s přípravou modernizace své neutralizační stanice. Nová technologie by měla zlepšit kvalitu vypouštěných odpadních vod. ,,Dle harmonogramu prací, které firma inspekci poskytla, by modernizace neutralizační stanice měla být ukončena v roce 2018," dodal Mikeš.

Zdroj: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí