zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pařížská klimatická dohoda je podle šéfa OSN ohrožena

18.11.2017
Klimatické změny
Pařížská klimatická dohoda je podle šéfa OSN ohrožena

Generální tajemník OSN Antonio Guterres v tomto týdnu prostřednictvím twitteru vyzval účastníky klimatické konference v Bonnu k zesílenému úsilí o ochranu klimatu. Guterres vzkázal, že je na cestě do západoněmeckého města, kde ve středu začnou jednání na ministerské úrovni. Očekáváni jsou ve středu také francouzský prezident Emmanuel Macron nebo německá kancléřka Angela Merkelová.

"Emise CO2 dál rostou a pařížská dohoda je v ohrožení," poznamenal dnes Guterres. "Musíme dělat víc!" zdůraznil a vyzval všechny vlády k "větším ambicím v boji proti změně klimatu".

Pařížská dohoda z roku 2015 předpokládá, že země světa se závazně pokusí v příštích desetiletích zpomalit nebezpečné globální oteplování, a zmírní tak dramatické důsledky, jako jsou sucha a vzestup hladiny moří. Konference v Bonnu má přinést pokrok v naplňování pařížské dohody.

V pondělí experti zveřejnili zprávu, podle níž letos po třech letech opět vzrostou emise hlavního skleníkového plynu oxidu uhličitého (CO2), a to o dvě procenta.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí