zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

STOVKA ZÁJEMCŮ O UPLATNĚNÍ SE V UDRŽITELNÉM SEKTORU ZAMÍŘILA NA PRAŽSKÝ VELETRH

05.12.2017
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
STOVKA ZÁJEMCŮ O UPLATNĚNÍ SE V UDRŽITELNÉM SEKTORU ZAMÍŘILA NA PRAŽSKÝ VELETRH

21. listopadu pražské studio ALTA hostilo již čtvrtý ročník veletrhu Uplatni.se, který jako jediný v České republice nabízí studentům a absolventům možnost získat uplatnění v oblastech udržitelného podnikání. Veletrh má pod svou záštitou Institut Cirkulární Ekonomiky, který také stojí za jeho vznikem.

Součástí veletrhu byly i workshopy na témata cirkulárního podnikaní, osobnostního rozvoje a proměny univerzitního prostředí směrem k udržitelnosti. Poslední z workshopů vedli studenti z iniciativy Udržitelný Palacký, kteří se loni se veletrhu zúčastnili poprvé a letos už mají za sebou celou řadu úspěšných projektů a akcí.

Studenti z Univerzity Palackého však nebyli jediní, kteří své udržitelné projekty dotáhli za jeden rok tak daleko. Například Magda a Véronique navštívily veletrh poprvé loni a na letošním workshopu o cirkulárních byznys plánech představily první verzi projektu Databáze Odpadu, který má za cíl spojovat firmy produkující odpad s lidmi, kteří tento odpad dále využijí. Cílovou skupinou jsou zejména studenti designu, pro které se může stát zpracování nepotřebných materiálů výzvou i příležitostí k uplatnění znalostí i kreativity.

Na veletrhu nechyběla ani firma SKANSKA, která se dlouhodobě řadí mezi lídry v udržitelném rozvoji ve stavebnictví. Manažer udržitelnosti, pan Karel Fronk, účast na veletrhu hodnotil velmi kladně, "Splnilo to naše očekávání. Máme v zásobě minimálně dvě zajímavé osobnosti pro případné zaměstnání".

Koordinátorka veletrhu, Anežka Horynová, hodnotní akci takto: ,,Mám radost z toho, že je o akci čím dál tím větší zájem jak z řad účastníků, tak také vystavujících. Sice zde nemáme tisíce studentů jako na jiných veletrzích organizovaných např. na univerzitách, na druhou stranu ale na tuto akci chodí lidé s opravdovým zájmem o uplatnění se v tomto sektoru. Od firem máme jen pozitivní zpětné vazby ohledně nalezení vhodných kandidátů na volné pozice. Účastníci zase často vyzdvihují ten fakt, že se zde nenabízí pouze volné pracovní pozice, ale jde o jakýsi know-how jak začít sám udržitelně podnikat a zároveň přečdstavuje zajímavé start-upy jako inspiraci a účinný networking. Studenti zde také nachází spolupráci při psaní diplomových prací a hledání stáží." Na otázku zda se bude veletrh za rok opakovat odpovídá: ,,Dle zpětných vazeb vidíme, že podobné akci mají smysl a také měřitelný dopad, takže pokračování určitě plánujeme. Prozatím jsme v týmu diskutovali také možnost opakování veletrhu vícekrát ročně a jeho rozšíření do dalších měst."


Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí