zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Britský průmyslník plánuje výrobu elektromobilů v Austrálii

26.01.2018
Ekologická auta
Britský průmyslník plánuje výrobu elektromobilů v Austrálii

Britský průmyslník Sanjeev Gupta plánuje výrobu elektromobilů v Austrálii. Jeho společnost GFG Alliance proto podala nabídku na některá aktiva americké automobilky General Motors (GM) v australském městě Adelaide. Informovala o tom vláda Jižní Austrálie.

GM před několika měsíci v továrně australské divize Holden v Adelaide ukončila provoz. "Z rozhovorů s firmou GFG Alliance jsem vyrozuměl, že v případě úspěchu nabídky zde mají v úmyslu vytvořit výrobní základnu pro elektrická vozidla," uvedl ministr financí Jižní Austrálie Tom Koutsantonis v dopisu zaslaném americké automobilce. Zároveň GM vyzval, aby nabídku zvážila. Austrálie by se podle něj díky plánu GFG mohla dostat na přední místa ve výrobě elektromobilů.

Říjnové uzavření továrny Holdenu v Adelaide podle agentury Reuters znamenalo konec výroby osobních automobilů v Austrálii. Výrobní aktivity v Austrálii již dříve zastavily také automobilky Toyota a Ford. Za odchodem automobilek z Austrálie stály vysoké mzdové náklady, malý trh a výkyvy měnového kurzu, píše list Financial Times.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí