zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na staré skládce v pražské Chuchli bude vysázeno 40.000 dřevin

23.02.2018
Odpady
Na staré skládce v pražské Chuchli bude vysázeno 40.000 dřevin

Na staré skládce mezi pražskou Chuchlí a Slivencem bude vysázeno na 40.000 dřevin. Stromy a keře budou vysazeny postupně v následujících třech letech. Výsadba bude zahájena letos na jaře. ČTK to dnes sdělila mluvčí Lesů hlavního města (LHM) Petra Fišerová. Předpokládané náklady lesů jsou 29 milionů korun. Skládka o rozloze 15 hektarů vznikla v 70. letech minulého století. Loni se vedení města rozhodlo vypsat tendr na její rekultivaci a území bude sloužit k rekreaci.

"Nyní probíhají výřezy a prořezávky náletových dřevin. Vlastní výsadby prvních stromů začnou ve vhodném období v průběhu jara, pokračovat se pak bude v podzimních termínech a dále v následujících letech," uvedla mluvčí.

Při odstraňování náletových dřevin nebudou vykáceny všechny stromy, některé stromy budou zachovány. Vysazeno bude 20.000 stromů a stejné množství keřů. Mezi stromy to budou například javor babyka a javor klen, dub letní, jasan ztepilý, borovice lesní nebo habr obecný. V rámci keřů vysadí lesy mimo jiné hloh obecný, brslen evropský nebo kalinu tušalaj. Část stromů bude pocházet z vlastní produkce LHM, zbylé pak firma nakoupí.

Skládka byla původně umístěna do jámových lomů v horní části úbočí svahu, kde se těžil vápenec a dolomit. Později se rozsah skládky rozrostl i na volný terén a dosáhl rozlohy asi 15 hektarů. V roce 1986 bylo skládkování ukončeno a v následujících dvou letech byl svah stabilizován kotvenou stěnou a povrch skládky byl zakryt nedostatečnou vrstvou zeminy.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí