zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Praha 8: Pohotovostní úklidová četa

01.01.2018
Obec, město
Odpady
Praha 8: Pohotovostní úklidová četa

MČ Praha 8 chce zlepšit vzhled veřejného prostoru pomocí nové služby. Po území Prahy 8 se bude každý pracovní den nad rámec běžné údržby pohybovat skupina pracovníků, kteří budou uklízet nepořádek nahlášený občany na konkrétních místech. Radnice tím reaguje na stížnosti občanů.

,,Pracovníci provádějící úklid jsou přímo zaměstnanci městské části, konkrétně odboru životního prostředí. Nemusíme tedy pro nahlášený úklid složitě objednávat externí firmu, ale můžeme jej provést vlastními silami. Cílem je, aby úklid proběhl v řádu jednotek hodin od nahlášení nepořádku," vysvětluje místostarosta Matěj Fichtner (ANO).

Pracovníci mají k dispozici osobní ochranné pomůcky, odpovídající pracovní nástroje a malé nákladní vozidlo. Nyní se jedná o pilotní projekt, který má v malém měřítku ověřit, zda službu občané budou vnímat pozitivně. Pokud se ukáže, že je o službu velký zájem, chce se radnice v dalším období věnovat zkvalitňování a rozšiřování služby, např. také zapojit veřejně prospěšné práce odsouzených osob.

,,Předpokládáme, že využijeme koncept smart cities a zapojíme tuto službu i do tzv. systému hlášení závad. V praxi by to mělo vypadat tak, že občan v chytrém telefonu vyfotí nepořádek a se svým komentářem jej pomocí speciální aplikace pošle na radnici. Za několik hodin by mu měla přijít fotografie, kde je nepořádek uklizen," dodává místostarosta Fichtner.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí