zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Na pražském Černém Mostě vznikne nový park Divočina

04.03.2018
Chráněná území
Na pražském Černém Mostě vznikne nový park Divočina

Na pražském Černém Mostě bude u Vybíralovy ulice vedle kulturního centra Plechárna nový park Divočina. Na pozemku již vznikly nové štěrkové cesty. Časem přibudou stroje na cvičení, hřiště na petanque nebo lavičky a stoly. ČTK to sdělil mluvčí magistrátu Vít Hofman. Konkrétní podobu parku chce magistrát projednat s místními obyvateli. Správcem parku bude příspěvková organizace Praha 14 kulturní.

Kromě zmíněných cest byla na pozemku rovněž upravena zeleň. "Divočina má za sebou první klíčové úpravy terénu a čeká nás během letošního roku několik kroků, které při zapojení místních obyvatel budou postupně měnit tento prostor v místo pro trávení volného času, sportovní vyžití a setkávání," uvedl ředitel organizace Praha 14 kulturní David Kašpar.

V polovině března se sejdou úředníci a zástupci města s místními obyvateli. Na toto setkání naváže workshop, kde budou společně s místními vytvořeny drobnější prvky pro oživení parku jako jsou ptačí budky, totem nebo popisky dřevin. Další workshop je pak plánován na květen, kdy by mělo vzniknout hřiště na petanque, přibýt desítka laviček a herních prvků. Součástí parku budou rovněž cvičební stroje pro seniory, stoly s lavičkami pro hraní deskových her nebo piknikové místo.

Na Praze 14 kromě výše zmíněného parku Divočina magistrát buduje rovněž nový rozsáhlý park U Čeňku. Projekt nového přírodního parku pro obyvatele Černého Mostu je starý více než deset let, s budováním magistrát začal v roce 2015.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí