zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Veolia zprovoznila v Kladně halu na recyklaci odpadů

12.03.2018
Odpady
Recyklace
Veolia zprovoznila v Kladně halu na recyklaci odpadů

Společnost Veolia Využití odpadů ČR zprovoznila v průmyslové zóně Kladno-Dříň novou halu na recyklaci plastů a hliníkových třísek. Zařízení může ročně přijmout až 20.000 tun odpadů a zaměstnalo 12 lidí ve dvousměnném provozu, sdělila dnes firma ČTK. Výši investice neuvedla.

V hale jsou instalovány technologie na drcení plastů a briketování neželezných kovů. Kromě toho se tu separují a demontují vyřazená zařízení a recyklují plasty a hliníkové třísky.

"Z hliníkových třísek se procesem drcení, odstředění a lisování tvoří brikety, které se po roztavení ve slévárnách opětovně využívají pro výrobu materiálu. Vytříděné jednodruhové plasty se zpracovávají nadrcením na frakci, z níž se následně vyrobí regranulát, který v některých případech průmysloví zákazníci vyžadují navrátit i do vlastní výroby. V takovém případě odpad prakticky nevzniká, protože je využitý ve stejném výrobním procesu," uvedl jednatel a obchodní ředitel Veolie Využití odpadů ČR Michal Stieber.

Společnost chce nabídnout zpracovatelské kapacity v Kladně i novým průmyslovým zákazníkům a dalším partnerům na území Prahy, Středočeského i Ústeckého kraje. Součástí areálu jsou kromě haly na zpracování odpadů také čistírna odpadních vod, neutralizační stanice a administrativní budovy.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí