zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Další ročník soutěže ke Dni Země

29.03.2018
Příroda
Další ročník soutěže ke Dni Země

AOPK ČR, regionální pracoviště Střední Čechy, Správa Chráněné krajinné oblasti Blaník ve spolupráci s ČSOP Vlašim, Botanickým ústavem AV ČR, v.v.i. a Ministerstvem životního prostředí ČR pořádá letos další ročník tradiční soutěže k dubnovému Dni Země 2018. Soutěž, která má literární a výtvarnou část, je určena pro žáky a studenty základních a středních škol okresu Benešov a Praha-západ.

Letošní ročník soutěže s tématem ,,Příroda v ČR - Natura 2000" je věnován ochraně přírodních stanovišť, na kterých se vyskytují ohrožené druhy rostlin a živočichů. Inspirací pro výběr tématu byl projekt na záchranu jedinečné drobné rostlinky - kuřičky hadcové, která se vyskytuje jen na dvou místech na světě. Obě tato místa, která jsou zahrnuta do soustavy chráněných území Natura 2000, se nacházejí ve Středních Čechách v okrese Benešov a jsou to evropsky významné lokality Želivka a Hadce u Hrnčíř.

Práce mají být zaměřeny na ohrožené druhy rostlin, živočichů či přírodní stanoviště v České republice, chráněná prostřednictvím sítě Natura 2000 a na různé způsoby jejich záchrany (např. managementové zásahy na lokalitách). Díla svých žáků mohou učitelé zasílat do 6. dubna 2018 do Podblanického ekocentra ČSOP Vlašim, kde je v dubnu vyhodnotí odborná porota. Autoři nejlepších prací budou odměněni.

Soutěžní práce budete moci následně zhlédnout v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim. Výstava bude zahájena v sobotu 21. dubna 2018 v rámci oslav Dne Země v Podblanickém ekocentru a potrvá do 18. května 2018. Cílem soutěže je propagace ochrany přírody a podpora uměleckého projevu dětí.

Foto: Výstava prací ze soutěže ke Dni Země 2016 (Foto: Jana Havelková)

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí