zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Karlovarský kraj letos přispěje 2 mil.Kč na likvidaci bolševníků

11.04.2018
Příroda
Karlovarský kraj letos přispěje 2 mil.Kč na likvidaci bolševníků

Karlovarský kraj i letos přispěje vlastníkům a nájemcům pozemků na likvidaci invazních druhů rostlin. Na dotace má kraj v rozpočtu vyhrazeny dva miliony korun, každý z žadatelů může získat až 300.000 korun. Zájemci o příspěvek mohou požádat do konce dubna, informovala v tiskové zprávě krajská mluvčí Jana Pavlíková.

"Dotace je neinvestičního charakteru a lze ji použít na mechanickou nebo chemickou likvidaci bolševníku velkolepého, křídlatky sachalinské, japonské či české, a netýkavky žláznaté," doplnil krajský radní Karel Jakobec (ODS).

O dotaci mohou požádat nájemci a vlastníci pozemků, které se nacházejí v území zahrnutém do projektu likvidace invazních druhů z let 2013 až 2015. Žádosti se letos podávají elektronicky, potřebné dokumenty pak žadatelé musí do 7. května doručit na krajský úřad v listinné podobě.

V loňském roce přispěl kraj na likvidaci invazních druhů rostlin 1,5 milionu korun. Jejich vymýcením se ale zabývá dlouhodobě. Při plošné tříleté regulaci bolševníku se jeho výskyt podařilo výrazně snížit. Výskyt invazních druhů je ale nutné regulovat i nadále, zejména kvůli tomu, že se velmi rychle šíří.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí