zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Aktuální stav procesu revize BREFu pro Zpracování železných kovů (BREF FMP)

09.05.2018
IPPC
Aktuální stav procesu revize BREFu pro Zpracování železných kovů (BREF FMP)

Cílem referenčních dokumentů o nejlepších dostupných technikách (BREF angl. Reference Document on Best Available Techniques) je určit nejlepší dostupné techniky (BAT angl. Best Available Techniques) a omezit v Evropské unii nerovnováhu v úrovni emisí z průmyslových činností. Výtah nejdůležitějších parametrů z celého obsažného dokumentu je následně uveden v kapitole s názvem ,,Závěry o BAT", která je výtahem nejdůležitějších parametrů z celého obsažného dokumentu. Závěry o BAT jsou schvalovány samostatně a jsou závazné při vydávání integrovaných povoleních k provozu zařízení v daném odvětví.

Referenční dokument o nejlepších dostupných technikách pro Zpracování železných kovů ,,Reference Document on Best Available Techniques in the Ferrous Metals Processing Industry" (dále jen BREF FMP) se vztahuje na válcovny za tepla i za studena dlouhých i plochých výrobků, tažírny ocelového drátu a žárové zinkovny. Proces revize započal v roce 2016. Úvodní setkání mezinárodní technické pracovní skupiny (TWG FMP) tzv. ,,kick-off meeting" se uskutečnilo v listopadu 2016 v Seville. V průběhu roku 2017 se propracovával obsah dotazníků pro jednotlivé technologie spadající pod BREF FMP a následně bylo vytvořeno finální znění.

V současné době probíhá vyplňování dotazníků, termín pro vyplnění dotazníků byl stanoven na 16. března 2018. Sběr dat je pro budoucí stavení Závěrů o BAT klíčový. V případě dotazů je Vám k dispozici vedoucí oddělení integrované prevence Ing. Milena Drašťáková (drastakova@mpo.cz), která je rovněž členkou mezinárodní technické pracovní skupiny (TWG FMP).

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí