zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nová kritéria Ekoznačky EU pro úklidové služby

25.05.2018
Firma
Nová kritéria Ekoznačky EU pro úklidové služby

Dne 4. května 2018 Evropská komise vydala nová environmentální kritéria pro získání Ekoznačky EU v produktové kategorii Úklidové služby. Jejich platnost je pět let. Zcela nová kritéria se zabývají všemi významnými environmentálními aspekty úklidu a pomohou tak poskytovatelům úklidových služeb uskutečnit potřebné kroky vedoucí k jejich udržitelnému provozu. Základem kritérií je upřednostňování čistících přípravků, které jsou označeny některou ze značek dle mezinárodní normy ISO 14 024, jako je Ekoznačka EU, ale také Nordic Swan, Blue Angel, nebo česká Ekoznačka EŠV.

Kritéria se zabývají dalšími kritickými oblastmi praxe v úklidových službách. Proto obsahují i požadavky na energetickou účinnost elektrických zařízení a přístrojů, spotřebu vody, nakládání s odpady či používání šetrnějších způsobů dopravy. Všechna tato kritéria představují závazek společností kladoucí důraz na zdraví a bezpečnost svých zaměstnanců a na snížení celkové zátěže životního prostředí.

Společnosti, které se stanou držiteli Ekoznačky EU, mají od nynějška možnost jednoduchou a prokazatelnou cestou doložit účinnost svých environmentálních postupů v rámci zelených veřejných zakázek, kde není jediným kritériem cena.

Zdroj: CENIA

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí