zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chrudim nechá prozkoumat znečištění bývalé skládky a sběrny

23.07.2018
Sanace, staré zátěže
Chrudim nechá prozkoumat znečištění bývalé skládky a sběrny

Chrudim nechá prozkoumat ekologická rizika areálu staré skládky odpadů a bývalých sběrných surovin v Malecké ulici. Výkupna je již několik let zavřená, pozemky chce město časem upravit pro veřejnost. Případná ekologická zátěž by představovala možné ohrožení podzemních a povrchových vod, uvedl Aleš Prokopec z chrudimské radnice.

"Předmětem projektu je provedení průzkumných prací a vypracování analýzy rizik pro území, které bylo ještě v nedávné době využíváno jako sběrna nejrůznějších odpadů. Kromě toho je území historicky tvořeno navážkou zatím neidentifikovatelného materiálu," uvedl starosta Petr Řezníček (SNK-ED).

Na průzkum město získalo dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Pokryje větší část celkových nákladů ve výši 594.000 korun bez DPH. Práce by měly skončit v letošním roce.

Lokalita sevřená mezi řekou Chrudimkou a bývalým náhonem se nachází v přírodní památce Ptačí ostrovy, která je zvláště chráněným územím ochrany přírody. Navazuje také na sousední park Střelnice. Město je majitelem pozemku, který od roku 1993 pronajalo, platnost nájemní smlouvy vypršela v roce 2013. Plechové přístřešky, hala výkupny, stavební buňky a oplocení nechalo město odstranit.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí