zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přes 5500 britských kostelů přechází na obnovitelnou energii

07.08.2018
Energie
Přes 5500 britských kostelů přechází na obnovitelnou energii

Přes 5500 britských kostelů se rozhodlo přejít na obnovitelné zdroje energie a přispět tak k řešení klimatických problémů. Patří k nim také 15 katedrál včetně těch nejslavnějších v Salisbury, Liverpoolu nebo Coventry, napsal list The Guardian.

Představitelé církví označili změnu klimatu za "jednu z velkých morálních výzev naší doby", která v první řadě postihne chudé.

"Církve jsou součástí globální sítě, velmi dobře si uvědomují, jaká je situace našich bratrů a sester, kteří trpí suchem, povodněmi a extrémními klimatickými podmínkami po celém světě," řekl bývalý arcibiskup z Canterbury a předseda církevní organizace Christian Aid Rowan Williams. Vládu vyzval, aby vytyčila cíl snížit emise v Británii do roku 2050 na nulu.

Listu sdělil, že anglikánská církev se rozhodla prodat své akcie energetických společností, které nesplní cíle pařížské dohody o klimatu.

Vzhledem k tomu, že jeden kostel vydá za elektřinu v průměru 1000 liber (zhruba 29.000 Kč) ročně, britské kostely přesouvají z fosilních paliv na obnovitelné zdroje přes pět milionů liber.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí