zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Chrudim: Žáci a studenti v akci - "Chrudim za udržitelný svět

22.08.2018
Ekologické vzdělání a výchova
Chrudim: Žáci a studenti v akci -  Chrudim za udržitelný svět

Město Chrudim se prostřednictvím projektu Zdravé město Chrudim a MA 21 připojilo k Evropskému týdnu udržitelného rozvoje akcí pro chrudimské žáky základních škol s názvem ,,Chrudim za udržitelný svět".

Stejně jako v loňském roce byly osloveny všechny chrudimské základní školy a Gymnázium J. Ressela, kteří následně vyslali ve středu 30. 5. 2018 do Městského parku své týmy. Celkem se sešlo 120 žáků, kteří se prostřednictvím této vědomostně-soutěžní akce dozvěděli o Cílech udržitelného rozvoje (SDgS).

Všechny týmy absolvovaly 10 povinných stanovišť, kde postupně sbíraly za své vědomosti body. Odbornost jednotlivých stanovišť garantovali a zajišťovali lidé z partnerských organizací Zdravého města a MA21. I letos se k nám připojili Svaz měst a obcí ČR a Charita ČR.

Každý soutěžní tým získal drobné ceny a pamětní list. Pro první tři příčky byla dále připravena sladká odměna v podobě medovníku. Vítězný tým získal poukaz na Skutečný dárek. Děti se rozhodly společně podpořit lidi z rozvojových zemí dárkovým certifikátem na nákup záchodu, čtyř kanystrů na vodu, školních pomůcek pro 7 dětí, čisté ruce, zdravé dětství, hvězdná učitelka a ošetření nemocného.

Cílem akce bylo přiblížit dětem, jaké problémy spojují běžná česká města a obce a jejich obyvatele s jejich protějšky v rozvojových zemích a jak oni sami mohou svým šetrným a udržitelným chováním pomoci lidem žijícím tisíce kilometrů daleko...

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí