zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost ArcelorMittal dostala od inspektorů ČIŽP pokutu 1,8 milionu korun za dlouhodobé porušování zákona o obalech

31.08.2018
Odpady
Šlendryján
Společnost ArcelorMittal dostala od inspektorů ČIŽP pokutu 1,8 milionu korun za dlouhodobé porušování zákona o obalech

Inspektoři z České inspekce životního prostředí (ČIŽP) z oddělení odpadového hospodářství v Ostravě uložili pokutu 1,8 milionu korun společnosti ArcelorMittal Ostrava a.s. za opakované porušení zákona o obalech. Firma dlouhodobě neplnila svou povinnost zajistit recyklaci či využití obalů z výrobků, které uváděla na český trh.

,,V kontrolovaném období v roce 2015 uvedla hutnická firma na trh a do oběhu v Česku téměř tři tisíce tun obalů. Zákon jí ukládá, stejně jako všem subjektům uvádějícím na náš trh balené zboží, aby u určitého množství z těchto obalů zajistila jejich další využití či recyklaci. Úroveň danou zákonem však společnost ArcelorMittal Ostrava nesplnila. Oproti konkurenci tak výrazně ušetřila náklady spojené se splněním této povinnosti," řekl Karel Kozubek, ředitel Oblastního inspektorátu ČIŽP Ostrava.

Při stanovení výše pokuty inspektoři ČIŽP zohlednili, že firma porušila povinnosti dané zákonem o obalech opakovaně. V letech 2011 a 2013 za to dostala od ČIŽP pokuty 250 a 600 tisíc korun.

Společnost ArcelorMittal Ostrava se proti pokutě uložené inspektory ČIŽP odvolala, Ministerstvo životního prostředí ale odvolání zamítlo a sankci v plné výši potvrdilo.

Zdroj: ČIŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí