zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Varnsdorfu hořela černá skládka v areálu bývalé slévárny

06.09.2018
Odpady
Havárie
Ve Varnsdorfu hořela černá skládka v areálu bývalé slévárny

Ve Varnsdorfu na Děčínsku hořela dnes odpoledne černá skládka v areálu bývalé slévárny. Hasiči tam nevyjížděli poprvé, už v minulosti tam několikrát hořelo. Kvůli požáru byl omezen provoz ve frekventované Mladoboleslavské ulici. Oheň se ale poměrně rychle podařilo dostat pod kontrolu. ČTK to řekl operační důstojník Hasičského záchranného sboru Ústeckého kraje. Škody ani příčiny zatím nejsou známé.

Oheň byl na operační středisko hasičů nahlášen kolem 14:50. "Je to pro nás černá můra," řekl ČTK velitel místních dobrovolných hasičů Jiří Sucharda. Odhaduje, že k požáru v areálu vyjížděli už zhruba dvacetkrát. Vždy šlo podle něj o úmyslné zapálení, pachatele se ale nikdy dopadnout nepodařilo. "Myslím, že už to shořelo dokonale a mimo hlavní budovy, která zůstala zachovaná, už není, co by tu shořelo," poznamenal.

Hasiči areál kontrolují, přesto se tam stále objevuje odpad, jako jsou třeba pneumatiky. "Dnes shořela původní hala, kde se kdysi dávno odlévala šedá litina. Shořela celá. Byly tam pneumatiky, oleje, barvy a další odpady," řekl velitel hasičů. Černý kouř, který s areálu stoupal, byl zdaleka viditelný. Poměrně rychle se ale rozptýlil, nebylo tak podle Suchardy třeba obyvatele varovat. Po 17:00 hasiči postupně požár dohašovali a hledali případná skrytá ohniska.

Zdroj: ČEÚ

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí