zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kraj Vysočina: Environmentální osvěta zaměřená na sociálně znevýhodněné

02.10.2018
Obecné
Kraj Vysočina: Environmentální osvěta zaměřená na sociálně znevýhodněné

V období 11. - 19. června 2018 bylo na sociální odbory obcí s pověřenými obecními úřady rozvezeno 48 repasovaných telefonů a 288 kusů krajských batohů plných materiálů a školních pomůcek souvisejících se správným tříděním a předcházením vzniku odpadů. Tyto budou předány sociálně znevýhodněným rodinám se školou povinnými dětmi. ,,V Kraji Vysočina se k třídění hlásí více než 82 % obyvatel. Zbývají specifické skupiny, které buď netřídí z přesvědčení, nebo řeší přednostně složité životní situace. Proto jsme část informační kampaně také v letošním roce zaměřili i na sociálně znevýhodněné," vysvětluje krajský radní pro životní prostředí a zemědělství Martin Hyský.

Sociálně znevýhodněné rodiny. ,,Kraj spolu s kolektivními systémy na recyklaci obalů a zpětný odběr elektrospotřebičů a baterií pro ně připravil výukové a informační materiály, například sady tašek na třídění papíru, plastu, skla, repasované mobilní telefony, školní pomůcky vyrobené z recyklovaných materiálů, výtvarné pomůcky v barvách tříděných odpadů a zábavné interaktivní hry s tématikou odpadů," doplnil k aktivitě radní Martin Hyský. Zároveň od poloviny dubna do poloviny října běží sběrová akce s názvem ,,Baterkománie", ve které soutěží 20 zapojených pověřených obecních úřadů ve sběru baterií. Vítězný úřad získá po svůj sociální projekt od kraje až 50 tisíc Kč.

Kraj Vysočina dlouhodobě spolupracuje s autorizovanou obalovou společností Ekokom a.s., a provozovateli systémů zpětného odběru elektrospotřebičů a baterií společnostmi Asekol a.s. a Elektrowin a.s. a Ecobat s.r.o. Základem spolupráce jsou informační aktivity a technická podpora systému nakládání s odpady. Cílem je zvýšit povědomí občanů o předcházení vzniku odpadů, správném třídění využitelných složek odpadu i zvýšení informovanosti o materiálovém využívání vytříděných odpadů tj. o výrobcích vyrobených z recyklovaných materiálů.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
EKONOX s.r.o.
17
1. 2020
17.1.2020 - Seminář, školení
Pardubice, Hotel Labe
22
1. 2020
22.1.2020 - Konference
Business Centrum Rosmarin, Praha
EKONOX s.r.o.
23
1. 2020
23.1.2020 - Seminář, školení
Regionální centrum Olomouc
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí