zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Logitech už podruhé podporuje každoroční akci Týden práce z domova

05.10.2018
Firma
Ekostyl
Logitech už podruhé podporuje každoroční akci Týden práce z domova

Vyzývá 3500 členů svého týmu i zaměstnance partnerských společností, aby pracovali doma...

Společnost Logitech se už druhý rok po sobě zapojí do americké národní akce Týden práce z domova (WFH) - National Work from Home Week (#WFHWeek). Logitech považuje středu 10. října za svůj celosvětový den WFH a nabádá zaměstnance po celém světě, aby tento den pracovali doma.

Tweetněte: Národní týden práce z domova (#WFHWeek) není sice ,,oficiální" americký svátek, ale @Logitech se i tak už podruhé zapojí do této každoroční akce. Přidáte se k nám? @LogitechVC https://www.logitech.com/en-us/promo/national-wfh-week.html

Práce z domova může být pro zaměstnavatele, zaměstnance i celou planetu velmi výhodná. Průzkum společnosti Global Workplace Analytics ukazuje, že práce z domova může vést ke zvýšení produktivity, zlepšení morálky zaměstnanců, menší fluktuaci talentů apod. V dnešním propojeném světě tak Logitech nevidí mnoho důvodů, proč bránit členům svého týmu, aby pracovali prakticky odkudkoli.

V roce 2017 přispěli účastníci akce #WFHWeek během práce z domova ke snížení produkce CO2 více než o 60 000 kg. To je ekvivalent téměř 240 tisíc km jízdy běžným autem, což se rovná přibližně šestinásobku obvodu Země. Navíc zaměstnanci společnosti Logitech ušetřili denně průměrně 90 minut svého času tím, že nemuseli dojíždět do práce. Díky videokonferencím a dalším nástrojům pro týmovou spolupráci však fungovalo vše po celý týden stejně jako jindy.

,,Společnost Logitech je velkým zastáncem práce z domova. Jsme přesvědčeni, že v mnoha případech nezáleží na tom, kde pracujete, ale jak pracujete," míní Scott Wharton, viceprezident a generální ředitel Logitech Video Collaboration Group. ,,Když jsme se loni do akce Týden práce z domova zapojili poprvé, byly ohlasy a aktivita našich kolegů i partnerských společností z celého světa velmi pozitivní a zaznamenali jsme také nezanedbatelný přínos pro životní prostředí."

Společnost Logitech v letošním roce opět vyzývá partnerské společnosti, aby vytvořily podmínky pro účast v akci Týden práce z domova každému, kdo si to bude chtít vyzkoušet. Zatím se k nám přidaly například Barco, BlueJeans, Samaschool, Upwork a Zoom. Firmy, které mají zájem pomáhat společnosti Logitech podporovat tuto akci, mohou vyplnit tento formulář. Seznam tipů, jak začít nebo zlepšit práci z domova, najdete zde.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí