zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ford představil elektrický Transit s názvem StreetScooter WORK XL

05.11.2018
Ekologická auta
Ford představil elektrický Transit s názvem StreetScooter WORK XL

Ford zahájil v Kolíně nad Rýnem výrobu užitkového vozu Deutsche Post StreetScooter WORK XL s elektrickým pohonem. Nový užitkový elektromobil je postaven na podvozku modelu Transit, skříňová nástavba je navržena podle specifikací Deutsche Post DHL.

Nový model má s původním konceptem StreetScooter společný pouze elektrický pohon a název, jinak se jedná o elektrifikovaný Transit, předobraz toho, co by měla přinést příští generace tohoto užitkového automobilu. Ta by totiž měla nabídnout mimo jiné také elektrickou verzi.

Elektrický Transit přejmenovaný na StreetScooter WORK XL má objem nákladového prostoru 20 m3 a užitečné zatížení až 1275 kg. To mu umožňuje odvézt například až 200 balíkových zásilek. Ford bude vůz vyrábět s několika variantami elektromotorů a lithium-ion baterií. Hodnoty nejvyššího výkonu a točivého momentu vrcholí nabídkou 90 kW a 276 N.m. S baterií o kapacitě 76 kWh nabídne WORK XL dojezd až 200 kilometrů. Deutsche Post DHL je nasadí do rozvážkových služeb v německých městech. Zvažuje se, zda je v budoucnu nenabídnout i třetím stranám, podobně jako původní StreetScooter.

Elektropohon bude v evropské nabídce Fordu hrát stále významnější úlohu. Do roku 2022 plánuje značka uvést na světové trhy 40 elektrifikovaných modelů, z toho šestnáct plně elektrických. Plán si vyžádá investice v celkové výši 9,5 miliardy eur (přibližně 244 mld. Kč).

Zdroj: www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí