zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Senát vytvořil novou komisi pro řešení problémů se suchem

16.11.2018
Sucho
Senát vytvořil novou komisi pro řešení problémů se suchem

Senát vytvořil novou komisi, která se bude věnovat řešení problémů se suchem a nedostatkem vody. Povede ji senátor ODS a starosta Sedlčan Jiří Burian. Členové horní komory o tom dnes rozhodli v tajných volbách, stejně jako o předsednictví v dalších senátních komisích.

Stálá komise Senátu VODA - SUCHO, jak zní její oficiální název, by měla být partnerem vlády při řešení problémů s nedostatkem vody. Zároveň by měla kontrolovat dodržování a přijímání příslušných opatření zejména v oblasti životního prostředí a zemědělství. Komise má navázat na práci pracovní skupiny pro vodu a sucho, která v Senátu působila v závěru minulého funkčního období.

Senátoři rozhodli o obsazení předsednických míst v dalších stálých komisích. Z nich pouze komisi pro rozvoj venkova nadále povede sociální demokrat Miroslav Nenutil.

Předsedou ústavní komise se stal další sociální demokrat, někdejší ministr pro legislativu Jiří Dienstbier. Nahradil bývalou ústavní soudkyni Elišku Wagnerovou (za Zelené), která už nekandidovala. Podobně v čele komise pro krajany stanul místo bývalého senátora ODS Tomáše Grulicha nově Tomáš Czernin (TOP 09) a šéfem mediální komise se místo bývalé senátorky Daniely Filipiové (ODS) stal Václav Chaloupek z klubu Starostů.

Do čela komise pro práci Kanceláře Senátu nastoupila Jitka Seitlová (KDU-ČSL); nahradila Boženu Sekaninovou (ČSSD), která letos mandát neobhájila.

Senátoři rozhodli také o novém obsazení míst v meziparlamentních institucích a první povolební schůzi horní komory ukončili. Znovu se sejdou ve čtvrtek na druhé schůzi, na níž se mají kromě schvalování zákonů zabývat případem údajného nedobrovolného pobytu syna premiéra Andreje Babiše v zahraničí v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí