zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Jičínští v rámci akce Věnuj mobil nasbírali 106 telefonů

01.11.2018
Recyklace
Zpětný odběr
Jičínští v rámci akce Věnuj mobil nasbírali 106 telefonů

Během letních prázdnin probíhal ve městě Jičíně sběr starých mobilních telefonů s myšlenkou podpořit tím místní charitativní organizaci. A výsledek akce Věnuj mobil je skvělý, podařilo se shromáždit 106 telefonů. Což znamená, že vyhlašovatel akce, kolektivní systém Asekol, Jičínu daroval nový chytrý telefon. A Jičín jej prostřednictvím starosty JUDr. Jana Malého předal Bc. Jitce Králové, ředitelce stacionáře Apropo Jičín, aby posloužil jeho klientům.

Všichni, kteří se zapojili do akce, tak pomohli nejen stacionáři, ale i životnímu prostředí. Jičín se do akce Věnuj mobil letos zapojil jako jediná obec v celé České republice. Jičínští dokázali více než 100 mobilů, což bylo minimum na získání telefonu pro dobročinné účely, nastřádat ve velmi krátkém čase. Bohužel pouze jeden telefon ze sta je recyklován a počet nepoužívaných zařízení v České republice se odhaduje na 8 milionů. Kdyby se všechny vrátily k recyklaci, vytěžilo by se z nich 2800 kg stříbra, 272 kg zlata, 120 kg palladia, 8 kg platiny, 11 600 kg mědi a 4400 kg olova. Věnuj mobil, unikátní sběrová akce probíhající od roku 2008, se zaměřuje na nepoužívané mobilní telefony. Vybrané telefony neziskově hospodařící společnost ASEKOL předá k recyklaci.

Ve třídění elektra chce Jičín pokračovat i nadále, v ulicích města jsou rozmístěny červené kontejnery sloužící pro sběr vysloužilého drobného elektrozařízení.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí