zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Brno chce dát 20 milionů na zelené střechy a zachytávání deště

14.12.2018
Obec, město
Domov
Sucho
Brno chce dát 20 milionů na zelené střechy a zachytávání deště

Brno chce kvůli suchu zřídit pro obyvatele dotační program na pořízení nádrží pro zachytávání dešťové vody a na vybudování zelených střech. Vyčlenilo na to 20 milionů korun, řekl novinářům primátorův náměstek Petr Hladík (KDU-ČSL), který je zodpovědný za životní prostředí. O podrobnostech se rozhodne v příštích měsících.

Zřízení dotačního programu na nádrže a zelené střechy slibovali lidovci v Brně před volbami. "Chceme tím dodržet náš slib. Bude to masivní dotační program. Ostatní dotační programy se pohybují v řádech milionů korun," uvedl Hladík.

Lidé by mohli čerpat část peněz. Zatím není jasné, kolik ani jaká část připadne na pořízení nádrží a kolik na zelené střechy. "Teď chceme tu položku 20 milionů zařadit a následně na přelomu ledna a února schválíme parametry výzvy, v níž budou moct lidé žádat," řekl Hladík. Už příští rok by tak zájemci mohli získat peníze z dotačního programu.

Podle Hladíka se uvidí podle zájmu, kolik z vyčleněných 20 milionů poslouží na střechy a kolik na nádrže. Peníze bude možné převádět z jednoho programu do druhého. Nádrže na dešťovou vodu by měly sloužit majitelům rodinných domů, zelené střechy naopak vlastníkům bytových domů nebo sdružení vlastníků.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí