zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hlasujte a vyhrajte v soutěži Pasivní dům 2018

28.12.2018
Ekologické stavění, bydlení
Hlasujte a vyhrajte v soutěži Pasivní dům 2018

Odstartovalo hlasování v soutěži o nejlepší pasivní a úsporné budovy Česka za rok 2018. Pomozte vybrat ten nejlepší i Vy. Připraveny jsou ceny pro vítěze i pro hlasující.

O přízeň odborné poroty i veřejnosti soupeří v soutěži Pasivní dům 2018 celkem 67 úsporných budov - rekonstrukcí i novostaveb, a to ve dvou kategoriích ,,ZELENÁ REKONSTRUKCE" a ,,ZELENÁ NOVOSTAVBA". Odborná porota své favority již vybrala, nyní je řada na veřejnosti. Mezi přihlášenými stavbami je mimojiné 29 rodinných domů podpořených z programu Nová zelená úsporám a 24 veřejných budov, které obdržely finanční podporu z Operačního programu Životní prostředí.

Každý hlasující má k dispozici tři hlasy, které může libovolně rozdělit mezi obě kategorie. Hlasovat může pouze jednou - přes hlasovací formulář na stránkách www.pasivni-dum.cz. Jako odměnu obdrží volnou elektronickou vstupenku na veletrh FOR PASIV 2019 a zároveň se může zapojit do tipovací soutěže o věcné ceny.

Domy, které obdrží od veřejnosti v jednotlivých kategoriích nejvíce hlasů, získají Cenu veřejnosti a zajímavé odměny. Mezi výhrami jsou finanční dary, vychytávky do domu (řídící systém Haidy, chytré osvětlení), víkendové pobyty v pasivním domě v Českém ráji, mobilní telefon či zapůjčení elektromobilu na víkend.

Hlasovat můžete od 17. prosince 2018 až do 29. ledna 2019 do 12:00 hodin. Vyhlášení výsledků soutěže a předání cen proběhne na veletrhu FOR PASIV 2019 v Praze.

TIPNĚTE SI A VYHRAJTE
Zajímavé odměny jsou připraveny i pro hlasující. Stačí, když během hlasování odpovíte na soutěžní otázku: ,,Kolik hlasů obdrží vítězný dům v kategorii ZELENÁ REKONSTRUKCE a kolik v kategorii ZELENÁ NOVOSTAVBA?". Zvítězí ten hlasující, který se ve svém odhadu co nejvíce přiblíží skutečnosti. Malou nápovědu nabízí stránky www.pasivni-dum.cz, kde je možné nalézt informace o vítězných projektech a počtech hlasujících v minulých letech. Vyhlašovatelem soutěže je Státní fond životního prostředí České republiky a společnost ABF ve spolupráci s Centrem pasivního domu.

CHCI HLASOVAT

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí