zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Dánský deník chce přispět k ochraně klimatu omezením cest letadly

21.01.2019
Doprava
Klimatické změny
Dánský deník chce přispět k ochraně klimatu omezením cest letadly

Dánský deník Politiken chce v budoucnu pro cesty svých reportérů méně využívat letadel, která jsou zdrojem emisí oxidu uhličitého, a tím přispět k omezení klimatických změn. V rámci Dánska budou pracovníci Politikenu létat jen v naléhavých případech, napsal v dnešním vydání listu jeho šéfredaktor Christian Jensen. Místo toho "přesedne" deník na vlaky a autobusy a všechny zahraniční letecké cesty, například za reportážemi nebo na konference, budou kompenzovány příspěvky ke klimatickým iniciativám.

Změn doznaly i stránky Politikenu věnované cestování: všechny cestovatelské reportáže jsou podle Jensena provázeny srovnávací tabulkou klimatických dopadů takové cesty uskutečněné letadlem, autem, autobusem nebo vlakem. Více článků má být kromě toho věnováno turistickým cílům v Dánsku, Skandinávii a severní Evropě, do nichž se dá snadno dojet veřejnou dopravou. Reportáže o cestách do zámoří se omezují.

Největším v Dánsku a zároveň ve Skandinávii je letiště v metropoli Kodani. Let odtud do sídla zábavního parku Legoland v Billundu trvá například jen zhruba 50 minut. Další větší dánská letiště jsou v Alborgu a Arhusu.

List Politiken, který má sídlo v Kodani, patří k nejvýznamnějším médiím ve Skandinávii. Spolu s deníky Berlingske a Jyllands-Posten tvoří trojici největších dánských listů. Je označován za liberální.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí