zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Sokolově přibudou další kontejnery na třídění oleje

18.01.2019
Odpady
Recyklace
V Sokolově přibudou další kontejnery na třídění oleje

V Sokolově přibudou další čtyři odpadní nádoby na použité tuky a oleje. Zájem o třídění použitého kuchyňského oleje ve městě vzrostl, současných osm kontejnerů lidé zvládají rychle zaplnit, řekl ČTK místostarosta Sokolova Karel Jakobec (ODS). Kontejnery na olej jsou v Sokolově k dispozici od roku 2017.

"My jsme neočekávali, že kontejnery na olej, které v Sokolově máme, budou naplněny v takové míře. Těší nás to dvojnásob. Olej se vrací jako surovina a také nám nezatěžuje čistírnu odpadních vod," řekl Jakobec. Zájem o třídění oleje se podle něj výrazně zvýšil v posledních měsících.

Použité kuchyňské tuky a oleje mohou lidé do kontejnerů odkládat v PET lahvích. V současné době jsou kontejnery umístěny v centru města v ulici Karla Havlíčka Borovského před obchodním domem Ural, na sídlišti Michal v ulici Alšova u výměníkové stanice a na sídlišti Vítězná ve Spartakiádní ulici.

Třídění odpadu město Sokolov podporuje například také zapůjčením domácích kompostérů, kam mohou majitelé rodinných domků odkládat biologicky rozložitelný odpad. Obyvatelé Sokolova mohou od města také zdarma získat tašky na snadnější třídění plastů, papíru a skla. Ve městě jsou rozmístěny i kontejnery na použité baterie.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí