zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Hejtmanství dá téměř tři mil. Kč na likvidaci kyseliny u Klíčan

23.01.2019
Odpady
Havárie
Sanace, staré zátěže
Hejtmanství dá téměř tři mil. Kč na likvidaci kyseliny u Klíčan

Středočeské hejtmanství dá téměř tři miliony korun na likvidaci kyseliny u Klíčan u Prahy, kterou na místě loni v září nechal neznámý pachatel. Náklady na likvidaci kontejnerů s chemikálií zaplatilo město Brandýs nad Labem, které kraj požádalo o jejich proplacení z havarijního fondu. Středočeští radní proplacení schválili, postup ještě musí potvrdit zastupitelstvo, informovala dnes ČTK Helena Frintová ze středočeského hejtmanství.

Únik odpadní koncentrované kyseliny sírové byl odhalen na šesti místech na území obcí Klíčany, Hoštice, Vodochody, Drasty a Větrušice, a to od 2. do 10. září. Na místě zasahovali hasiči, likvidaci zajistila odborná společnost Dekonta.

"Náklady zatím nelze vymáhat na původci havárie, protože není znám a nepodařilo se jej odhalit ani šetřením Policie ČR," uvedl náměstek hejtmanky pro životní prostředí Miloš Petera (ČSSD).

Sanace lokalit skončila 30. října. Podle informací poskytnutých firmou Dekonta bylo z postižených míst odvezeno ke zneškodnění 275 tun znečistěné zeminy, sedm tun odpadních vod z oplachu asfaltových komunikací a další tuny použitých absorpčních činidel, znečistěných kalů a podobně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí