zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Firma Asics vyrobí dresy pro OH z použitého oblečení

31.01.2019
Recyklace
Firma Asics vyrobí dresy pro OH z použitého oblečení

Japonský výrobce obuvi, sportovních potřeb a sportovního oblečení Asics hodlá recyklovat použité oblečení a vyrobit z něj oficiální dresy pro domácí olympijské a paralympijské týmy na olympijských hrách, které se v příštím roce budou konat v Tokiu. Napsal to dnes zpravodajský server BBC.

Asics doufá, že se mu podaří shromáždit 30.000 kusů ve sběrných boxech, které budou umístěny v obchodech a na sportovních akcích. Dresy budou vyrobeny z polyesteru získaného z darovaných předmětů. Ostatní recyklovatelné materiály získané ze shromážděného oblečení budou využity jinak, například jako palivo.

Módní průmysl je v současné době v souvislosti s úsilím o zlepšení klimatu vystaven rostoucímu tlaku, aby vyráběl trvanlivější oblečení. Sektor podle OSN přispívá zhruba deseti procenty ke globálním emisím skleníkových plynů.

K vypěstování dostatečného množství bavlny nutné k výrobě jedněch džínů je potřeba asi 10.000 litrů vody, což odpovídá zásobování jednoho člověka pitnou vodou po období deseti let, uvádí OSN. Celkově oděvní průmysl produkuje kolem 20 procent světových odpadních vod. Až 85 procent textilu končí na skládkách nebo se spaluje.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí