zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

V Moravské Třebové lze už třídit i plechovky

11.02.2019
Obec, město
Odpady
Recyklace
V Moravské Třebové lze už třídit i plechovky

Moravská Třebová na Svitavsku rozšířila možnosti separování odpadu. Lidé tak mohou do kontejnerů třídit také plechový odpad, oleje a tuky, uvedl mluvčí města Václav Dokoupil.

"V poslední době jsme zaregistrovali připomínky veřejnosti k absenci sběrných nádob na třídění plechovek, oleje a bioodpadu. Aktivita občanů pomáhá zlepšovat separační systém," řekl Dokoupil.

Město domluvilo s odběratelem odpadu, že kontejnery na plast lze nově využívat i pro nápojové obaly a obaly z plechu a hliníku. Třídění na plastové, hliníkové a kovové obaly zajistí pracovníci odpadové firmy až na separační lince.

Speciální nádoby na tuk a olej jsou v ulicích Nové Sady, Jiráskova, Dukelská, Marxova, Zahradnická, Sušice, Boršov. Použitý olej má být v uzavřených PET lahvích.

Moravská Třebová změnila systém třídění odpadů v polovině roku 2017. Domácnosti ho třídí do pytlů s čárovým kódem, za to mají slevu. Navíc město rozdalo obyvatelům kompostéry. Podle statistiky ze sklonku loňského roku se do motivačního systému zapojilo zatím 72 procent lidí z rodinných domů a 55 procent z bytových domů.

Motivační systém mají také v Ústí na Orlicí a Letohradu. Separování odpadů je i tak pro města ztrátové a za likvidaci odpadu doplácejí. Lidé nejčastěji ve městech platí ročně za popelnice zhruba od 500 do 600 korun za osobu.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí