zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Nový díl série dokumentů Nedotčený ráj: Jižní Asie měl premiéru v Bombaji

24.03.2019
Příroda
Nový díl série dokumentů Nedotčený ráj: Jižní Asie měl premiéru v Bombaji

Premiéra třetího celovečerního dokumentu z cyklu Nedotčený ráj, tentokrát s podtitulem Jižní Asie, proběhla 19. března 2019 v indické Bombaji. Snímek ukazuje křehkou populaci zvěře, která žije v odlehlých oblastech a které hrozí vyhynutí kvůli změnám klimatu. Tentokrát zavede diváky do Západního Ghátu, rozmanité krajiny provincie Tamilnádu a do oblasti Sundarbans.

Série dokumentů vzniká díky iniciativě ruské korporace pro atomovou energii Rosatom. Tato společnost patří mezi přední světové producenty čisté a bezpečné energie a pomocí dokumentů vyjadřuje své znepokojení z hrozeb vyvolaných globální změnou klimatu. Cyklus je vysílán televizní stanicí National Geographic a díl o jižní Asii se dostane na obrazovky letos na jaře.

,,Společně s našimi mezinárodními partnery přijímáme zodpovědnost za řešení celosvětových environmentálních výzev a vyzýváme světovou společnost, aby se konečně probudila a začala dělat správnou věc. Mahátma Gándhí jednou řekl: Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě," uvedl během premiéry starší viceprezident Rusatom International Network Vadim Titov.

Ambasadorka projektu, indická herečka a modelka Freida Pinto řekla: ,,Díky tomuto dokumentu se může svět a mí indičtí spoluobčané propojit s exotickou směsí indické divoké přírody, vzácných živočichů, unikátních habitatů a překrásné krajiny, která nás fascinuje, ale zároveň je ohrožena klimatickou změnou. Mnoho úžasných tvorů, kteří budou v tomto filmu představeni, si vás získá svou krásou, houževnatostí, pudem sebezáchovy, ale také svou zranitelností."

Producentem dokumentu Nedotčený ráj: Jižní Asie je britská společnost Off the Fence. Natáčení trvalo řadu měsíců a štáb se svým vybavením vystřídal nejrůznější oblasti: husté lesy, úrodné pláně, nebetyčné hory a největší mangrovový les světa. Snímek zachycuje exotické spojení ikonické divoké zvěře a habitatů, které jsou ohroženy klimatickou změnou, a diváka vede k tomu, aby přemýšlel o tom, co může udělat, aby zabránil zničení těchto habitatů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí