zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Břeclav připravuje motivační systém sběru odpadu

20.05.2019
Obec, město
Odpady
Břeclav připravuje motivační systém sběru odpadu

Vedení břeclavské radnice se chystá zavést takzvaný motivační sběr odpadu. Bude oceňovat ty Břeclavany, kteří budou poctivě třídit odpad. Radní to dnes oznámili na tiskové konferenci.

Kvůli plánovanému systému navázala břeclavská radnice spolupráci s iniciativou Moje odpadky, která pomohla se zavedením obdobného systému v několika městech i obcích. Pilotní program začne ještě letos v zástavbě rodinných domů v Poštorné, Staré Břeclavi a Charvátské Nové Vsi.

"Vytříděný odpad budou lidé dávat do plastových pytlů s čárovým kódem. Zároveň si budou moci na webové stránce zřídit svůj odpadový účet, na kterém si kdykoliv zkontrolují, kolik a jakého odpadu vyprodukovali a na jakou odměnu mají nárok. Kdo bude třídit lépe, získá v dalším roce slevu na poplatku za odpad," uvedl místostarosta Jakub Matuška (Mladí a neklidní). Dodal, že sleva by mohla dosáhnout až 70 procent.

Účast v motivačním systému bude dobrovolná. Radnice očekává, že náklady na svoz a likvidaci netříděného odpadu by v částech města s přibližně 10.500 obyvateli měly klesnout až o 2,9 milionu ročně.

Cílem motivačního systému je přimět obyvatele, aby se nažili vytváření odpadu předcházet například nákupem v bezobalovém obchodě, darováním ještě použitelných věcí dalším lidem nebo používáním ekologických paliv.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
22
4. 2021
22.4-16.5.2021 - Festival, slavnost
Brno a okolí
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí