zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ve Vsetíně se změní systém třídění odpadu,bude se častěji vyvážet

30.05.2019
Obec, město
Odpady
Ve Vsetíně se změní systém třídění odpadu,bude se častěji vyvážet

Ve Vsetíně se od června změní systém tříděného odpadu. Lidé budou moci dávat do žlutých kontejnerů společně s plastovými odpady také kovové a hliníkové obaly. Zároveň dojde k navýšení frekvence svozu nádob na plastový odpad, nově budou vyváženy každý týden, sdělila dnes ČTK v tiskové zprávě mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková. Kovové obaly bude možné odkládat také do žlutých pytlů, do kterých třídí odpady obyvatelé rodinných domů.

"Město tak vyšlo vstříc žádostem občanů o častější svozy, protože kontejnery na plast byly často přeplněné a v některých dnech se do nich obtížně přidával odpad. Zvýšené náklady spojené s navýšenou frekvencí svozu budou hrazeny z rozpočtu města," uvedl místostarosta Pavel Bartoň (ANO).

Postupně budou také žluté kontejnery označeny novými informačními samolepkami s vysvětlením, co do nich patří. Kovové obaly by měli lidé dávat do kontejnerů pouze prázdné a čisté a pokud možno stlačené.

Město se také rozhodlo používat vratné plastové kelímky, k dispozici budu na koupališti Pod Pecníkem, akcích Domu kultury a Vsetínské sportovní. Město je vyzkouší také na festivalu Valašské záření.

Radnice se snaží o ekologickou osvětu, například při Dnech země či besedách a přednáškách, které připravil městský odbor životního prostředí.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí