zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vsetín: Zavedení vratných kelímků na sportovištích

21.06.2019
Obec, město
Ekostyl
Vsetín: Zavedení vratných kelímků na sportovištích

,,Návštěvníci městských lázní, koupaliště Pod Pecníkem, fotbalového stadionu na Tyršově ulici, sportovní haly a zimního stadionu Na Lapači dostávají nyní nápoje do plastových kelímků, a právě zde vidíme velký potenciál, jak eliminovat množství použitých jednorázových nádob nahrazením kelímky vratnými," informoval starosta Jiří Růžička.

Městská sportoviště postupně prochází rekonstrukcí, dostávají se do dobré kondice, a zájem o jejich využívání se každoročně zvyšuje. ,,Mapujeme návštěvnost sportovišť, a v minulém roce jsme se zaměřili i na analýzu občerstvovacích služeb v nich umístěných. Návštěvníků, kteří využívají nabízených občerstvovacích možností na sportovištích, jsou tisíce. Pokud do toho započítáme i hokejové zápasy, pak se bavíme o desítkách tisíc plastových kelímků za rok," sdělil jednatel Vsetínské sportovní Ivo Kousal s tím, že jak přibývá návštěvníků, přibývá i produkce odpadu, zejména právě jednorázových plastů.

,,V letošním roce jsme se proto rozhodli postupně zavádět vratné kelímky na sportovištích, které jsou ve správě Vsetínské sportovní. Prvním místem, kde jich budou moci návštěvníci využít, bude v létě koupaliště Pod Pecníkem," dodal starosta Růžička.

Kontakt na Zdravé město
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí