zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Město Slavičín chce vysázet 500 stromů, zejména ovocné odrůdy

24.06.2019
Příroda
Urbánní ekologie
Město Slavičín chce vysázet 500 stromů, zejména ovocné odrůdy

Slavičín na Zlínsku chce vysázet 500 stromů. Město tak chce obnovit nebo zatraktivnit zaniklé či málo využívané polní cesty i některé cyklotrasy, sdělil dnes ČTK v tiskové zprávě starosta Tomáš Chmela (nez.)

"Nejdůležitější je pro nás nové stromořadí s pracovním názvem stará divnická cesta, které bude začínat nad kotelnou na Malém Poli a povede až ke stávající polní cestě do Divnic. Pěší stezkou se tak spojí město se svou místní částí," uvedl starosta, podle kterého stezka v minulosti sloužila k cestám do Slavičína. "V minulém půlstoletí byla rozorána a zničena. Nyní může znovu sloužit obyvatelům sídliště k procházkám, běhu a v budoucnosti i jako místo sběru ovoce," uvedl Chmela.

Město chce vysázet zejména tradiční ovocné odrůdy, případně jiné listnaté dřeviny. Město již podalo žádost o dotaci, která by měla pokrýt až 85 procent nákladů. Náklady jsou 1,3 milionu korun, součástí projektu je i tříleté financování následné péče - zálivky, sečení či údržba pletiv proti okusu zvěří.

"Bez možnosti zadotovat i následnou péči bychom asi do projektu nešli, při dnešním velmi horkém počasí je výchova mladých stromků tak, aby vůbec přežily, velmi náročný úkol," uvedl starosta. Na přípravě projektu se podíleli zemědělci, kteří v okolí Slavičína hospodaří.

Podobná výsadba se loni udělala v Hrádku, v budoucnu by mohla být přímo v Divnicích. Cílem projektu je také obnovit původní funkce krajiny, tedy zadržování vody i poskytnutí útočiště pro drobné živočichy a hmyz.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí