zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Přerov kvůli suchu nakoupil k desítkám stromů zavlažovací vaky

12.07.2019
Obec, město
Sucho
Přerov kvůli suchu nakoupil k desítkám stromů zavlažovací vaky

Několik desítek stromů rostoucích v Přerově, jeho parku Michalov i v místní části Předmostí budou chránit před suchem speciální zavlažovací vaky. Radnice se jich rozhodla zakoupit 50, dřeviny budou chránit především v suchých a horkých letních dnech, informovala dnes ČTK mluvčí radnice Lenka Chalupová. K podobnému kroku již loni přistoupil například Uničov na Olomoucku.

První dva vaky byly v pondělí instalovány ke dvěma nejmladším hlohům, které rostou na Masarykově náměstí. Do konce týdne bude dalších 48 vaků umístěno do městského parku Michalov a k mladým stromkům do Předmostí. Jejich výhodou je to, že zavlažují stromy do hloubky a brání usychání nově vysazených rostlin. "Fungují tak, že se naplní vodou a ta pak v průběhu tří až pěti dnů postupně prosakuje v okolí dřeviny. Nedochází k odtékání vody po povrchu, čímž je údržba dřevin efektivnější," uvedla Svatava Doupalová z přerovského magistrátu.

Nákup padesáti vaků podle mluvčí radnice přišel město Přerov na 38.000 korun. O jejich naplnění vodou se budou po celé léto starat pracovníci Technických služeb města Přerova, dodala Chalupová.

Vaky loni v srpnu kvůli suchému létu nakoupila také radnice v Uničově na Olomoucku. Důvodem byla snaha zejména mladé stromy ochránit před suchem. Plastové vaky o obsahu zhruba 60 litrů vody, která odtéká postupně po dobu devíti hodin, se tam rozhodli pracovníci tamních technických služeb přikládat k pěti desítkám stromů po celém městě.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí