zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka

21.08.2019
Zemědělství
Bělokarpatský biojarmark opět na Ozvěnách Horňácka

Biojarmark proběhne 24. srpna 2019 od 13,00 do 19,00 hodin na náměstí ve Velké nad Veličkou.

Spojení prezentace ekologického zemědělství a folklóru na této akci má tradici už od roku 2002.

Je to akce s krásnou atmosférou. Prezentují se ekozemědělci, výrobci i prodejci biopotravin a neziskové organizace činné v ekologickém zemědělství. Atmosféru dotváří i jarmak lidových výrobků. Biojarmark zajišťuje Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. a PRO-BIO RC Bílé Karpaty ze Starého Hrozenkova. Letos jej podpořila KEZ, o.p.s. Chrudim. Další informace v přiložené pozvánce. Vstup na biojarmark je volný.

Den otevřených dveří v Ekosadech v Komni

Koná se 31.8.2019 od 13,00 do 18,00 hodin v ekosadech v obci Komňa u Bojkovic, které provozuje David Ryšavý s rodinou už od roku 2005. V CHKO Bílé Karpaty pěstují a zpracovávají švestky, jablka a hrušky v bio kvalitě. V rámci dne otevřených dveří čekají návštěvníky nejen komentované prohlídky ekosadů, ale je připraven i další pestrý program pro děti i dospělé. Spolupořadateli jsou také PRO-BIO RC Bílé Karpaty a Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s. ze Starého Hrozenkova. Akci podpořila KEZ, o.p.s. Chrudim. Vstup je volný.

Další Polní den pro zemědělce ve Štítné and Vláří zaměřený na obnovu travních porostů

Demonstrační ekofarma Javorník-CZ s.r.o. pořádá pro zemědělce další odbornou akci tzv. polní den 3. září 2019. Zahájení v 9,30 hodin.

Kromě prezentace ekozemědělství je součástí polního dne vždy i nějaké další odborné téma. Zářijový polní den bude věnován obnově trvalých travních porostů. Toto téma je pro zemědělce velmi aktuální. Zemědělci vnímají, že stávající pravidla týkající se obnovy je potřeba revidovat a upravit. Byli proto přizváni přednášející z Ministerstva zemědělství, Agronomické fakulty Mendelovy univerzity v Brně i zástupci Agentury ochrany přírody a krajiny ČR, aby hledali společně možnosti řešení. Po teoretickém úvodním bloku polního dne následují ukázky v terénu. Akce je určena primárně zemědělcům, zúčastnit se mohou však i další zájemci. Akci podpořilo Ministerstvo zemědělství v rámci programu na podporu Demonstračních farem. Vstup je volný.

Zdroj: Informační středisko pro rozvoj Moravských Kopanic, o.p.s.

www.iskopanice.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí