zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Správa jeskyní ČR uvítala desetimiliontého návštěvníka

01.09.2019
Příroda
Ekologická dovolená, cestování
Geologie
Správa jeskyní ČR uvítala desetimiliontého návštěvníka

Od roku 2006, kdy byla v gesci Ministerstva životního prostředí založena samostatná Správa jeskyní České republiky, navštívilo zpřístupněné jeskyně v její správě již deset milionů návštěvníků z mnoha zemí světa. Toho desetimiliontého přivítaly Javoříčské jeskyně v pátek 23. srpna 2019 přesně v 10:28 hod.

Byl jím pan Pavel Ján z Prostějova se svojí dcerou Anetkou, kteří přijeli do jeskyní v rámci svých prázdninových cest. Jak se pochlubili, v oblíbených Javoříčských jeskyní nebyli poprvé a znají už i několik jiných moravských jeskyní. Vedoucí správy jeskyní Ing. Martin Koudelka jim předal pamětní list s volnou vstupenkou pro čtyři osoby do všech čtrnácti zpřístupněných jeskyní pod správou organizace. Samozřejmostí byla také trička s logem Javoříčských jeskyní a pár upomínkových drobností. Od obce Bouzov obdržel jubilejní návštěvník také dárkový poukaz na let balónem s možností výběru lokace i termínu. Jak sdělili pracovníci jeskyní, byl pan Ján natolik překvapen, že měli chvíli strach o jeho zdraví, zatímco jeho dcera Anetka si událost užívala podstatně lépe./

Javoříčské jeskyně na Olomoucku jsou jedny ze čtrnácti zpřístupněných jeskynních systémů, o které se stará Správa jeskyní České republiky. Celková délka jejich chodeb a dómů dosahuje šesti kilometrů a návštěvníci je mohou procházet ve dvou návštěvních okruzích o délce 790 a 360 m. Jsou největším zimovištěm netopýrů a vrápenců v České republice a jejich rozsáhlé dómy s unikátní krápníkovou výzdobou patří k nejkrásnějším ve střední Evropě.

Další informace o aktuálním dění v Správě jeskyně České republiky najdete na www.caves.cz a facebookovém profilu facebookovém profilu.

Zdroj: MŽP

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí