zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Kia uvedla na náš trh své elektromobily e-Niro a e-Soul

05.09.2019
Doprava
Ekologická auta
Kia uvedla na náš trh své elektromobily e-Niro a e-Soul

Kia představila elektrické modely e-Niro a e-Soul již před nějakou dobou, na náš trh se ovšem dostávají oficiálně až nyní. Důvodem bylo logické upřednostnění trhů, kde se elektromobily prodávají lépe než u nás. Nyní se ale zájemci o kompaktní elektromobily se zajímavým dojezdem dočkali. Oba modely mají shodnou základní cenu 1 149 980 Kč.

Kia e-Niro je třetím druhem pohonu pro tento model, podobně jako Hyundai Ioniq je tedy k dispozici jako full hybrid, plug-in hybrid a jako elektromobil. Model e-Soul se představuje ve druhé generaci a navazuje na předchůdce Soul EV, který se u nás prodával od září 2014. Oba nové elektromobily využívají shodné hnací ústrojí založené na nové generaci li-ion polymer baterií s kapacitou 64 kWh a elektromotoru o výkonu 150 kW, což umožní normovaný dojezd 455 km na jedno nabití u modelu e-Niro a 452 km u modelu e-Soul. Oba modely jsou na českém trhu dostupné v jediné výbavě Exclusive s možností výběru ze dvou úrovní pohonu. Standardní verze má menší baterii (39,2 kWh), motor o nižším výkonu (100 kW) a normovaný dojezd 289 km (e-Niro) a 277 km (e-Soul). Cena je pro oba shodná: 1 149 980 Kč. Výkonnější provedení s větší baterií je k dispozici za příplatek 50 000 Kč.

,,Jsme skutečně velmi rádi, že patříme k těm výrobcům automobilů, kteří ve svém portfoliu mají jednu z nejširších nabídek elektrifikovaných pohonů na evropském a českém trhu vůbec. Výběr až z šesti ekologicky šetrných vozů Kia, které zahrnují částečně hybridní, hybridní, plug-in hybridní a čistě bateriové pohony, je důkazem trvale rostoucí poptávky ze strany zákazníků po těchto vozech", říká Arnošt Barna, Generální ředitel společnosti Kia Motors Czech.

Na oba elektromobily je poskytována standardní sedmiletá tovární záruka s omezením na 150 000 km, která se vztahuje také na akumulátorový modul a elektromotor. Vozy je možno již nyní objednávat, dodávky však budou probíhat až v příštím roce.

Zdroj: http://www.ifleet.cz

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí