zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Fotografie inovativního plně elektrického jednostopého konceptu značky ŠKODA na veletrhu EUROBIKE 2019

15.09.2019
Ekostyl
Doprava
Fotografie inovativního plně elektrického jednostopého konceptu značky ŠKODA na veletrhu EUROBIKE 2019

ŠKODA prezentuje jednostopý koncept KLEMENT na mezinárodním cyklistickém veletrhu EUROBIKE v německém Friedrichshafenu a nabízí i svou představu o budoucnosti ekologické mikromobility v moderních metropolích. Na stánku firmy BFO Mobility ukazuje ŠKODA plně elektrický jednostopý koncept KLEMENT s motorem o výkonu 4 kW, integrovaným v náboji kola, a inovativním ovládáním.

Elektromotor v náboji zadního kola má výkon až 4 kW a koncept s ním zrychluje až na 45 km/h. Obě lithium-iontové baterie, každá složená z 52 článků, mají celkovou kapacitu 1.250 Wh - což stačí pro dojezd až 62 kilometrů na jedno nabití. Akumulátory lze snadno vyjmout a dobíjet jak ze zásuvky, tak během jízdy rekuperací. Koncept KLEMENT, dosahující rychlosti až 45 km/h, je vybaven hydraulickou přední brzdou s funkcí ABS a moderním LED-osvětlením pro zajištění optimální bezpečnosti.

Sériová verze konceptu KLEMENT by v budoucnu mohla být obohacena o řadu dalších nápadů, například o asistenční systémy, funkcionality na přání nebo o speciální pěnové pneumatiky z tlumícího materiálu, používaného u běžecké obuvi, které poskytnou požitek z komfortní a nehlučné jízdy.

EUROBIKE je nejdůležitějším cyklistickým veletrhem na světě se zhruba 1.400 vystavovateli. Veletrh se koná ve Friedrichshafenu, jeho haly budou letos pro odborníky otevřené od 4. do 6. září, pro veřejnost je pak vyhrazeno 7. září 2019.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí