zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

BIS zavádí fond zelených dluhopisů pro centrální banky

18.10.2019
Obecné
Klimatické změny
BIS zavádí fond zelených dluhopisů pro centrální banky

Banka pro mezinárodní vyrovnání plateb (BIS) založila otevřený fond pro investice centrálních bank do takzvaných zelených dluhopisů. Podle BIS, která je označována za centrální banku centrálních bank, je fond reakcí na rostoucí poptávku po investicích přátelských ke klimatu. Měl by také pomoci institucím začlenit cíle udržitelnosti do správy svých rezerv, uvedla agentura Bloomberg.

"Jsme přesvědčeni, že nahromaděním investiční síly centrálních bank můžeme ovlivnit chování účastníků trhu a mít určitý vliv na vývoj ekologických investičních standardů," uvedl šéf bankovního oddělení BIS Peter Zöllner.

Iniciativa je součástí širšího závazku BIS podporovat finanční a investiční postupy šetrné k životního prostředí.

Fond, do kterého budou moci centrální banky investovat své rezervy, bude v dolarech. Bude moci investovat pouze do dluhopisů s minimálním ratingem A minus a do těch, které budou v souladu se zásadami zelených dluhopisů Mezinárodního svazu pro kapitálový trh nebo se standardy pro příslušné dluhopisy zveřejněnými Iniciativou pro klimatické dluhopisy.

BIS nabízí finanční služby široké klientské základně zahrnující 140 centrálních bank, měnových orgánů a mezinárodních organizací po celém světě. Má dlouholeté zkušenosti se správou portfolií s pevným výnosem.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí