zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Ústavní činitelé podpořili české odhodlání snižovat emise CO2

14.10.2019
Klimatické změny
Ústavní činitelé podpořili české odhodlání snižovat emise CO2

Česko je odhodláno plnit své mezinárodní závazky ohledně snižování emisí oxidu uhličitého (CO2). Musí to být ale založeno na samostatném rozhodování země a nesmí to ohrozit sociální smír, konkurenceschopnost nebo možnost rozhodovat o vlastním energetickém mixu. Dnes se na tom při jednání na Pražském hradě shodli nejvyšší ústavní činitelé.

Podle ústavních činitelů musí mít Česko vizi odpovědného přístupu k životnímu prostředí, která bude vycházet z vědeckého poznání. Debata o klimatických změnách podle nich nesmí podléhat ideologiím. Zdůraznili také, že pro bezuhlíkovou energetickou soběstačnost Česka je třeba jaderná energetika.

Ústavní činitelé se rovněž shodli, že se na plnění klimatických cílů musejí spravedlivě podílet všechny státy. Evropská unie podle nich nesmí být ve svém úsilí o snižování emisí osamocena. Premiér Andrej Babiš (ANO) v minulosti opakovaně upozorňoval, že zatímco v EU emise CO2 klesají, celosvětově rostou.

Evropská unie by podle ústavních činitelů také měla usilovat o to, aby na některé její státy či regiony neúměrně nedopadaly důsledky transformace hospodářství, která nastane kvůli klimatické politice.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Chystané akce
1
2. 2021
1.2-1.11.2021 - Seminář, školení
Litomyšl, Plzeň, Žďár nad Sázavou, Karlovy Vary, Znojmo, Liberec, Modrá, Tábor, Olomouc, Kutná Hora
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí