zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Vyhlášení 19. ročníku soutěže škol ve sběru druhotných surovin pro školní rok 2019/2020

05.11.2019
Odpady
Ekologické vzdělání a výchova
Recyklace
Vyhlášení 19. ročníku soutěže škol ve sběru druhotných surovin pro školní rok 2019/2020

Vážená paní ředitelko,

Vážený pane řediteli,

velmi rádi bychom Vás opět pozvali do dalšího ročníku sběrové soutěže, uspořádané na základě dobrých zkušeností se sběrem druhotných surovin. Jedná se o důležitou surovinu zpracovatelského průmyslu, která by jinak skončila na skládkách, působila jako zátěž na životní prostředí a chyběla zpracovatelům jako cenná vstupní surovina. Pro dosáhnutí ekologického uvědomění a zodpovědnosti k životnímu prostředí chceme působit hlavně na naši nejmladší generaci, která si formou soutěže osvojí zásady správného třídění odpadů a tím pochopí význam šetrného přístupu k přírodním zdrojům.

Pro školní rok 2019/2020 jsme opět připravili soutěž ve sběru papíru, sběru plastů tj. PET lahví, HDPE obalů od drogerie a nápojových kartonů, podrobnosti jsou uvedeny v pravidlech soutěže. Jako minulý rok budou připraveny dárkové poukazy na vlastní výběr hraček a školních potřeb v námi vybraném e-shopu a zároveň škola obdrží za sběr tolik potřebné finanční prostředky. Doufáme, že Vás naše podmínky soutěže osloví a Vaše škola se do této tradiční soutěže přihlásí. Současně si Vás dovolujeme upozornit na naše webové stránky www.kovosrot.cz , kde jsou podmínky a konečné vyhodnocení soutěže zveřejněny a zároveň můžete prostřednictvím odkazů posílat přihlášky do soutěže.

Na našich webových stránkách naleznete také vyhodnocení soutěže za minulý školní rok 2018/2019, které zúčastnilo více jak 350 mateřských a základních škol. S Vaší pomocí jsme nasbírali přes 2,1 mil.kg sběrového papíru, tedy téměř 90 plných kamiónů námi zpracovaného slisovaného papíru a 49 tis. kg plastů, což představuje přes 1,4 mil. PET lahví !!!

Ve spodní části uvádíme jednotlivé kontaktní osoby našich středisek, kteří s Vámi dohodnou technické, cenové a organizační podmínky.

Těšíme se na Vaši účast a do soutěže Vám i Vašim žákům přejeme hodně úspěchů.

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí