zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Pardubické Tyršovy sady vyhrály soutěž Park roku 2019

10.11.2019
Příroda
Urbánní ekologie
Pardubické Tyršovy sady vyhrály soutěž Park roku 2019

Vítězem soutěže Park roku 2019, kterou pořádá Svaz zakládání a údržby zeleně od roku 2003, se letos stala revitalizace Tyršových sadů - Podzámeckého parku v Pardubicích. Druhým místem porota ocenila dvě díla, Čelakovského sady v okolí Národního muzea v Praze a Velískovu zahradu ve Zlíně-Malenovicích. Třetí místo získala obnova centrální části Královské obory Stromovka v Praze, uvedla v tiskové zprávě ředitelka svazu Jana Šimečková.

Tyršovy sady nechal magistrát upravit nákladem zhruba 105 milionů korun, na část projektu získal evropské dotace. Osou parku se v roce 2015 stala nová zastřešená promenáda se sezením, kterou na jedné straně lemuje dětské hřiště z dřevených prvků. Parkem se lidé dostanou k zámeckému biotopu s vodním tokem, přes který se klene několik mostků. Revitalizace získala v roce 2017 také ocenění Stavba roku Pardubického kraje.

O titul Park roku 2019 se ucházelo 14 parků, nejvíce za dobu existence soutěže. Kromě prvního až třetího místa získala další kvalitní díla ceny partnerů soutěže. Jsou mezi nimi park u kostela v Tišnově v okrese Brno-venkov, park u kostela Nanebevzetí Panny Marie v Ústí nad Orlicí a lesopark Skalky v Novém Jičíně.

Zdroj: ČTK

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí