zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Paříž: Zpřísnění podmínek parkování elektrokoloběžek

12.11.2019
Doprava
Ekologická auta
Urbánní ekologie
Paříž: Zpřísnění podmínek parkování elektrokoloběžek

Od července zakáže francouzská metropole parkování elektrických koloběžek na chodnících, oznámila starostka Anne Hidalgová. Podle ní je totiž třeba ,,skoncovat s anarchií". Bude také požadovat omezení rychlosti těchto koloběžek. Vedení francouzské metropole tak reaguje na rostoucí počet úrazů a narušování dopravy související s oblíbeným alternativním způsobem dopravy, který se podle nespokojených místních obyvatel vymkl kontrole.

Počet provozovatelů koloběžek by měl klesnout ze současných dvanácti na tři. Dosud mohly firmy nabízející elektrokoloběžky v Paříži působit volně. Radnice chce jejich omezením stanovit strop pro množství koloběžek v ulicích, které je z evropského hlediska patrně rekordní.

Vedení města uvádí, že k dispozici je v pařížských ulicích 20 tisíc sdílených koloběžek, ale francouzská média považují toto číslo za podhodnocené. Ve skutečnosti je podle nich vozítek 35 až 40 tisíc a další boom se očekává. Server L'Obs dokonce píše o Paříži jako o ,,světové metropoli" sdílených koloběžek. Například v Londýně podle něj existuje jediný provozovatel a v Madridu tři.

Zdroj: NSZM

Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí