zpravodajství životního prostředí již od roku 1999

Společnost OZO Ostrava uzavřela všechny sběrné dvory

19.03.2020
Odpady
Recyklace
Společnost OZO Ostrava uzavřela všechny sběrné dvory

Společnost OZO Ostrava ode dneška až do odvolání uzavřela všechny sběrné dvory. Pravidelný svoz odpadu pokračuje bez omezení. Za OZO Ostrava to ČTK sdělila Lenka Gulašiová. Mluvčí státního podniku Diamo Jana Dronská oznámila, že omezený je také provoz sociálního centra v Ostravě-Vítkovicích, které například vyplácí příspěvky bývalým horníkům.

Gulašiová uvedla, že vybrané služby, jako je přistavení velkoobjemového kontejneru, mobilní svoz nábytku, dovoz kompostu nebo čerpání odpadních vod, si lidé mohou objednat pouze elektronicky.

Dronská řekla, že administrativu Diamo omezilo na činnosti nezbytně nutné pro chod podniku, provoz technologií a sanační práce ale omezeny nejsou. Zhruba třetina z přibližně 300 zaměstnanců ostravského odštěpného závodu Odra ODRA ode dneška pracuje z domova. "Hlavní činnosti - čerpání důlních vod, čištění lagunových vod, dispečink protimetanových opatření, sanační a rekultivační práce - jsou zajištěny," uvedla mluvčí.

Sociální centrum v areálu Dolu Jeremenko nyní funguje bez osobního kontaktu. Lidé tam mají k dispozici schránky pro písemnosti.

Zdroj: ČTK

Už vím, kam s ním!
Komentáře k článku. Co si myslí ostatní?

Další články
Podněty ZmapujTo


Neboj se zeptat Kam s ním?
Mohlo by vás také zajímat
Naši partneři
Složky životního prostředí